تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس کامپوزیت

تاریخ انتشار : 2015/10/17

کانکس کامپوزیت 

بطور خلاصه میتوان گفت: اسکلت کانکس کامپوزیتی  از شاسی و بدنه تشکیل شده به طوری شاسی کانکس ها از جنس تیر آهن هستند. تیرآهن های نمره ۱۸ و یا نمره ۱۶ روی آن اجرا شده که به صورت دور کلاف بوده و البته که شامل اسکلت بدنه خاصی هستند. از آهن پروفیل نیز برای این کانکس ها استفاده شده است. ضخامت دو میلیمتری برای این محصولات مناسب و استاندارد است.

کانکس کامپوزیت این روزها محصولی کاربردی و پر فروش است. این موضوع شاید به خاطر کیفیت بالا این ورق باشد. این ورق ها دارای وزن کم و انعطاف بالایی هستند و به طور کلی مقاومت بیشتری نیز دارند. بگذارید در طول مقاله نگاه جزئی تر به این محصول داشته باشیم و با مدل های آن بیشتر آشنا شویم.

مزایای کانکس کامپوزیت در یک نگاه
کانکس کامپوزیت وزن کمی داشته و از نظر انعطاف بسیار عالی طراحی شده است. مقاومت این ورق ها نسبت به سایر مواد بیشتر است. از سوی دیگر میزان تنوع رنگی در این ورق ها بسیار بالا بوده و رنگ های به کار رفته حالت کوره ای و مقاوم دارند که سبب می شود کار موقعیت اجرایی بهتری داشته باشد. شستشوی این ورق ها بسیار ساده و راحت است و هزینه و زمان زیادی برای شستشو نیاز ندارد.
ورق های کامپوزیت در برابر زلزله و همینطور بادهای شدید از نظر استحکام بدون مشکل بوده و هزینه نصب و اجرا بر اساس هر ورق تعیین می شود به طوری که کیفیت کار به صورتی است که سرعت نصب در این ورق ها را بسیار بالا می برد. این ورق ها در برابر قارچ حشرات بسیار مقاوم هستند و در لیست محصولات بهداشتی قرار می گیرند.
نکته بسیار مهم در خصوص کانکس کامپوزیت این است که قابلیت بازیافت دارند و به نوبه خود دوستدار طبیعت هستند.

انواع کانکس کامپوزیت اسکابن
وقتی صحبت از کانکس کامپوزیت است یعنی ورق کامپوزیت برای بدنه و نمای آن به کار رفته است به طوری کلی این کانکس ها در سه مدل پایه فلزی، پلیمری و سرامیکی طراحی شده است اما در ایران مدل های پایه فلزی بهترین گزینه محسوب می شود اما کانکس هایی که از جنس فایبر گلاس هستند با شرایط آب و هوایی مختلفی سازگار خواهند بود.
کانکس کامپوزیت مخصوص نگهبانی: یکی از سبک های پر فروش بوده و به صورت پیش ساخته عرضه می شود. این مدل از کانکس ها به نسبت کانکس های دیگر کوچکتر هستند و به طور کلی ابعاد ۲ در ۲ طراحی شده است. این مدل از کانکس ها مخصوص مجتمع مسکونی و انبار بوده و همینطور برای بیمارستان ها طراحی شده است. این مدل از کانکس با پنجره های بزرگ طراحی شده است. این پنجره ها به طور کلی در سه سمت کانکس ها اجرا می شود و همینطور در سمت دیگر نیز یک درب ورودی اجرا شده است. این کانکس ها به طور کلی دارای یک سری ابزارهای کنترلی هستند که روی محیط اطراف اشراف کامل دارند.
کانکس سرویس بهداشتی: کانکس های سرویس بهداشتی از پر مصرف ترین کانکس های موجود در بازار است و نصب و راه اندازی آن بسیار آسان است. پر مصرف ترین نوع کانکس ها به صورت یک چشمه و سه چشمه و شش چشمه بوده و با سرویس مخصوصی اجرا می شود. این مدل از کانکس ها دارای هواکش و لوله کشی آب سرد و گرم هستند. کانکس سرویس بهداشتی معمولاً از ورق های پی وی سی ساخته می شود. به طور کلی سیستم تهویه مطبوع برای این مدل از کانکس ها ارزیابی شده است. مقاومت این کانکس ها در برابر آتش سوزی و رطوبت زیاد بسیار خوب است و پوسیده نمی شود.

کانکس کامپوزیت

کانکس کامپوزیت

مشخصات فنی کانکس کامپوزیت اسکابن
اسکلت کانکس کامپوزیتی به طور کلی شامل شاسی و بدنه است. شاسی این کانکس ها از تیر آهن تهیه شده و تیرآهن های نمره ۱۸ و یا نمره ۱۶ به صورت دور کلاف بوده و البته که شامل اسکلت بدنه خاصی هستند به طور کلی ابعاد ۸۰ در ۴۰ و ۴۰ در ۴۰ بوده و معمولاً ضخامت دو میلیمتری برای آن ارزیابی شده است. اسکلت به کار رفته برای کانکس ها پس از اتمام به واسطه ضد زنگ پوشیده می شود و به طور کلی مقاومت و طول عمر سازه برای این سبک از کانکس ها افزایش یافته است. این پوشش به کار خاصیت ضد زنگ می دهد.
به طور کلی دیواره های خارجی برگرفته از ورق کامپوزیت بوده و البته که از نظر طرح و رنگ به صورت از پیش تعیین شده است. پنجره های کانکس معمولاً از نوع یو پی وی سی هستند. کانکس های ایستگاه دوچرخه معمولاً دارای شیشه های بزرگ در بدنه هستند.
برای این مدل از کانکس ها از تخته های ضد آب به ضخامت ۱۸ میلیمتر استفاده شده است و دارای کفپوش های طرح پارکت هستند. به طور کلی شرایط نظافت کف به سادگی صورت می گیرد. از سوی دیگر عایق جداره ها از نوع پلی استایرن بوده و ضخامت ۴ سانتی متر برای آنها ارزیابی شده است. در این میان فواصل بین پروفیل ها به صورت کامل جا زده می شود و تبادل حرارتی صورت نمی گیرد و همینطور صدا از کانکس بیرون نمی آید.

سیستم روشنایی و سیم کشی برای کانکس کامپوزیت معمولاً به صورت روکار اجرا شده و از قرنیزهای مخصوصی برای آن استفاده می شود و همینطور فیوز مینیاتوری به کار رفته برای این کانکس ها محافظت کامل می شوند.

ابعاد کانکس کامپوزیت
ابعاد استاندارد برای کانکس کامپوزیت به طور کلی متفاوت بوده و بر اساس سفارش و نیاز خریدار سنجیده می شود. معمولاً کوچکترین ابعاد برای کانکس کامپوزیت ۱ در ۱ بوده و در نهایت در مدل های ۴ در ۱۲ متر طراحی شده است. به طور کلی ابعاد استاندارد بهترین گزینه برای کاهش هزینه های حمل و نقل بوده و سبب می شود که محصول از نظر کیفیت سنجیده شود و قابل قبول به نظر برسد.

کلام آخر
ورق های کامپوزیتی که برای کانکس کامپوزیت اجرا می شود از ترکیب دو متریال آلومینیوم و پلی اتیلن بوده و به طور کلی دارای رنگ مغناطیسی ضد یو وی هستند و همینطور در آنها از رزین های همگن کننده به صورت دو لایه استفاده شده است. ضخامت ورق های به کار رفته به طور کلی متفاوت بوده و البته که در بخش های میانی از سبک های مخصوصی استفاده می شود. لایه های اپوکسی یا استیل نیز به جای آلومینیوم به کار رفته و به کیفیت کار می افزاید. روش های مختلفی برای طراحی این محصول وجود دارد مثلاً از سبک های لبه آج و یا بدون فریم نیز استفاده می شود و نصب و ساخت را بهبود می دهد.

قیمت کانکس کامپوزت اسکابن بر اساس مترل و شراط گوناگون تولید محاسبه میگردد.

شرکت کانکس اسکابن یکی از بزرگترین تولید کنندگان نمونه کشور در صنعت کانکس میباشد.