تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

بی مسئولیتی هلال احمر برای خرید کانکس

تاریخ انتشار : 2016/10/24

نماینده مردم ایذه و باغملک، در مورد خرید کانکس و انتقال آن به یکی از روستاهای ایذه به خبر گزاریها گفت:

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با انتقاد از عدم تامین هلی‌کوپتر برای انتقال کانکس آموزشی به یکی از روستاهای حوزه ایذه و باغملک، نسبت به رساندن هرچه سریعتر این کانکس‌ها به دانش‌آموزان آن منطقه که فاقد کلاس درس است تاکید کرد.
هدایت الله خادمی، نماینده مردم ایذه در نشست علنی امروزبه تاریخ یکشنبه، ۲ آبان ماه مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۳۰ قانون اساسی طی اخطاری، گفت:

دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه افراد جامعه حتی روستاییان را تا پایان دوره متوسطه فراهم کند، اما بسیاری از دانش‌آموزان در حوزه انتخابیه اینجانب مدرسه و محلی برای درس خواندن ندارند.
نماینده این شهر، در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدودا ۴۵روز پیش تعداد ۳ کانکس آموزشی برای یکی از روستاهای حوزه انتخابیه تأمین کردیم اما متاسفانه چون به جاده دسترسی نداریم باید این کانکس‌ها با هلی‌‌کوپتر به منطقه آورده شوند و این در حالی است که هلی‌کوپتر در ۲۰ کیلومتری منطقه وجود دارد اما کسی اهمیت نداده و به درخواست‌ها و نامه‌های ما توجه نمی‌کند.
وی با بیان اینکه جهت تامین هلی‌کوپتر مورد نظر برای ارسال کانکس با رئیس هلال احمر مکاتبه کرده است، افزود:

در این مدت نامه‌هایی نیز به ریاست جمهور و آقای جهانگیری ارسال کرده‌ایم اما هنوز نتیجه موردنظر حاصل نشده است ضمن آنکه رئیس جمعیت هلال احمر منطقه می‌گوید به آموزش و پرورش به دلیل عدم پرداخت پول، سرویس نمی‌دهیم هرچند قول تامین هزینه را از سوی خودمان داده‌ایم اما کانکس‌ها هنوز در بیابان رها هستند.
خادمی با تاکید بر اینکه مگر آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر زیر نظر یک دولت فعالیت نمی‌کنند، گفت: نباید انتظار داشت با این سازمان‌های غیرمردمی، کشور در مسیر توسعه قرار گیرد.

به امید روزی که تمام مشکلات از جمله خرید و تامین کانکس برای مناطق محروم حل و فصل گردد تا شاهد روز افزون پیشرفت علم  در کشور عزیزمان ایران باشیم.                    

                      کانکس اسکابن  —  منبع از سایت دز نیوز