تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

شناخت کانکس مسافرتی

تاریخ انتشار : 2021/06/24

کانکس مسافرتی یکی از بهترین وسیله های قابل حمل در طول سفر می باشد. بسیاری از گردشگران که دائما در حال گردش هستند، از کانکس مسافرتی یا توریستی استفاده می کنند.
کانکس مسافرتی اسکابن برای اسکان و محافظت اشخاص ساخته است و افراد با اقامت در کانکس مسافرتی در برابر عوامل بیرونی از جمله آب و هوای بسیار سرد و گرم، بلایای طبیعی مثل زلزله و آتش سوزی و سیل در امنیت کامل به سر می برند.
کانکس ها به گونه ای ساخته می شود که به صورت محصور بوده و در برابر تغییرات دمایی و محیطی مقاوم می باشند. معمولا سقف کانکس مسافرتی به صورت سخت و سفت بوده تا در برابر تغییرات دمایی یا سوراخ شدن بر اثر بارش زیاد باران و رسوب آب به سقف مقاومت داشته باشد.
کانکس مسافرتی در انواع مختلفی وجود دارند و در اندازه های مختلفی تولید می شوند. سایزهای کوچک کانکس مسافرتی برای ۲ الی ۴ نفر در نظر گرفته می شوند، در حالی که کانکس مسافرتی بزرگ برای ۶ الی ۱۰ نفر ساخته می شوند.
داشتن آشپزخانه مجزا و اتاق استراحت در برخی کانکس ها مزیت محسوب می شود که در کانکس های بزرگ وجود دارند. به مدت ۹۰ سال است که کانکس مسافرتی در طرح های مختلف در جهان وجود دارند و به نوعی تولیدات نوین محسوب می شوند.
معمولا محیط بیرونی این نوع کانکس از فلزات و آلومینیوم ساخته می شوند و محیط داخلی آن ها دقیقا مثل یک خانه کوچک می باشد.
داشتن آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام کوچک، محل استراحت، قرار دادن تهویه مناسب و برخی از موارد دیگر، جزو الزامات کانکس مسافرتی می باشد. کانکس ها در انواع طرح های کلاسیک یا قدیمی، کاراول و بامبی وجود دارند.
موارد گفته شده جزو مدل های کانکس توریستی می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. ویژگی کانکس توریستی که برای بسیاری از افراد اهمیت دارد، قابلیت حمل و نقل آن می باشد. معمولا در طراحی و تولید کانکس توریستی سعی می کنند که از مواد و مصالح درجه یک استفاده کنند.
همچنین این مسئله را در نظر می گیرند که مواد استفاده شده سبک بوده تا حمل و نقل و استفاده از آن نیز آسان باشد. کانکس توریستی یا سفری را به صورت چرخدار می سازند تا با وصل شدن به پشت ماشین یا وسیله نقلیه شخصی شما، با سرعت مشخصی قابل حمل باشد.

کانکس مسافرتی

کانکس مسافرتی

البته میزان وزن کانکس مسافرتی متفاوت بوده و برای استفاده از کانکس های سنگین و بزرگ، نیاز هست تا از کامیون یا حمل کننده بزرگی استفاده شود. مسئله دیگر در مورد هزینه ساخت کانکس توریستی می باشد. معمولا هر چقدر اندازه و سایز کانکس کوچک تر باشد، در نتیجه مواد کمتری در ساخت آن استفاده شده که رابطه مستقیم با میزان هزینه پایین نیز دارد.
در بخش ذیل به برخی مشخصات و مسائل مربوط به کانکس سفری می پردازیم.

قسمت های مختلف کانکس مسافرتی
هر کانکس توریستی دارای بخش ها و قسمت های مختلفی به شرح ذیل می باشد:
* اتاق خواب
* آشپزخانه
* سرویس بهداشتی
* تخت های مسافرتی
در حالت کلی کانکس ها به انواع مختلف ساده و پیشرفته تقسیم می شوند. کانکس های ساده دارای یک راهرو و سالن عمومی هستند که می توان برای عبور و مرور از آن ها استفاده کرد، در حالی که کانکس سفری پیشرفته دارای بخش های مختلفی می باشد.
بخش اتاق خواب برای استراحت افراد در نظر گرفته می شود و معمولا سعی می کنند در اطراف و گوشه های کانکس آن را تعبیه کنند. بخش آشپزخانه نیز در انتهای کانکس مسافرتی ساخته می شود تا هم پخت و پز غذا ساده باشد، و هم از نظر تهویه هوا مناسب باشد.
معمولا در کانکس سفری مشاهده می شود که یک بخش تقریبا بزرگ به اسم محل استراحت اصلی یا اقامت را در نظر می گیرند و سعی می کنند به نوعی این بخش را طراحی نمایند که زیبایی ظاهری خوبی داشته باشد.
در مسئله ساخت کانکس همواره سعی کنید از افرادی که تخصص کافی در این حوزه را دارند استفاده نمایید، زیرا ساخت کانکس توریستی امری زمان بر می باشد که نیاز به دقت و توجه زیادی نیز دارد. همچنین ساخت کانکس سفری هزینه های بالایی نیز دارد که باید به این مسئله نیز دقت کافی داشته باشید.
معمولا شاسی و بدنه کانکس توریستی را از فوم های مختلفی از جمله پلی اورتان می سازند تا سبک وزن باشند. سقف آن را نیز با استفاده از تیرآهن می سازند تا مقاومت خوبی را داشته باشد.

در مورد سطح و کف کانکس سفری باید بگوییم که معمولا از کفپوش pvc می سازند که هم راه رفتن و تردد روی آن آسان باشد، هم سبک وزن باشد و هم در برابر انتقال انرژی گرمایی و حفظ آن، خوب عمل کند. در حالت کلی سعی کنید از موادی استفاده کنید که با نوع طرح و شکل و ساختار کانکس مورد نظر تطابق و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد.

نکاتی در مورد کانکس مسافرتی
کانکس مسافرتی دارای کاربردهای زیادی است و فقط جهت سفر استفاده نمی شود. شما می توانید با استفاده از این کانکس ها، یک رستوران یا آشپزخانه سیار داشته باشید و خدمات متفاوتی را ارائه دهید. البته مشاهده می شود که در شهرهای بزرگ استفاده از این کانکس ها زیاد شده است، زیرا هزینه های اجاره مغازه، تهیه مواد اولیه متناسب با شغل مورد نظرتان، تجهیز و خرید لوازم ضروری و اصلی زیاد می باشد. معمولا در پارک های تفریحی و جنگل ها از کانکس مسافرتی استفاده می کنند.
معمولا مواد به کار رفته در این کانکس ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و طول عمر زیادی در حدود ۲۰ سال دارند. البته باید در مراقبت و محافظت از کانکس توریستی دقت کافی را داشته باشید. برای برق کانکس سفری از باتری خودرو استفاده می کنند.
البته اگر بخواهید تلویزیون و یخچال و لوازم برقی اساسی را نیز در داخل کانکس قرار دهید، بایستی از ژنراتورهای قوی استفاده کنید. البته در خرید یا انتخاب کانکس توریستی همواره به این نکته توجه کنید که کانکس مورد نظر برای مسافت های کوتاه مدت یا برای مسافت های بلند مدت ساخته شده است.
برخی از کانکس ها به علت نوع طراحی و ساختار و مواد به کار رفته فقط می توانند برای مقاصد و فواصل کوتاه کاربرد داشته باشند، در حالی که کانکس مسافرتی یا توریستی برای مسافت های طولانی تعبیه شده است.

شرکت بزرگ کانکس اسکابن، با سالها تجربه در زمینه تولید کانکس مسافرتی سعی در ایجاد رفاه و آسایش هرچه بیشتر گردشگران ایرانی و خارجی دارد.

دیدگاه ها بسته شده اند.