تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

همه چیز درباره کانکس اتاق انتظار

تاریخ انتشار : 2021/07/01

کانکس اتاق انتظار همان گونه که از نامش پیدا است در بسیاری از مراکز و مجموعه هایی نظیر مراکز درمانی کار گذاشته می شود تا علاوه بر افراد اصلی که در آن مرکز یا مجموعه کار می کنند مراجعه کننده گان و همراهان بتوانند از آن جهت نشستن و استراحت استفاده کنند. معمولا چنین کانکسی را در مراکز ابتدایی، زندان ها، پادگان ها و یا بیمارستان ها و مراکز آموزشی و تفریحی به کار می گیرند.

کاربرد کانکس اتاق انتظار
کانکس اتاق انتظار را معمولا برای اسکان افرادی تهیه می کنند که نیاز به اسکان موقت دارند تا از محیطی راحت و امن برخوردار باشند. مانند پدر و مادر هایی که برای بازگرداندن فرزندان شان از مهد کودک به آن محل آمده اند. در کل کانکس اتاق انتظار یک فضای راحت برای کسانی است که هنگام مراجعه و انتظار باید در بهترین محل مستقر باشند و در فصل های سرما و گرما در امنیت باشند.
طراحی و ابعاد کانکس اتاق انتظار
طراحی و ساخت کانکس اتاق انتظار اسکابن نیاز به تجربه و مهارت بسیار بالایی دارد. طراحی ابعاد و فرم این نوع کانکس به نحوه ی بکارگیری سازمان یا اداره و یا مراجعه کنندگانی که از آن استفاده می کنند بستگی دارد. به همین دلیل نوع متریال بکار رفته در کانکس اتاق انتظار باهم فرق می کنند، مثلا: کانکسی که برای مهد کودک استفاده می شود طراحی و رنگ آمیزی آن با کانکسی که در بیمارستان و یا پادگان مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. امروزه از متریال های بسیار مقاوم و با کیفیت در برابر انواع آسیب های محیطی استفاده می شود همچنین بدنه ی این کانکس ها را به گونه ای می سازند کا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود.

طراحی و ابعاد کانکس اتاق انتظار
آیا می دانید کانکس اتاق انتظار باید از چه ویژگی هایی برخوردار باشد؟ کانکس اتاق انتظار باید از دید بسیار خوبی برخوردار باشد و با پنجره های دوجداره UPVC طراحی شود. برای سیستم سرمایشی و گرمایشی آن از اسپلیت دو منظوره ی کم مصرف استفاده شود. همچنین برای نشستن و راحتی افرادی که از آن استفاده می کنند لازم است تا صندلی هایی در کانکس نصب شود. در نهایت برای پذیرایی از افراد مراجعه کننده به کانکس از آب سرد کن های دوکاره جهت آب سرد و چای یا قهوه و آب گرم استفاده شود تا افراد احساس خستگی نکنند و از خود پذیرایی کنند. نور در این نوع کانکس ها چه در داخل و چه در بیرون آن بسیار پر اهمیت است. زیرا نور در آرامش افراد تاثیر بهتری دارد و نکته ی بسیار مهم این است که در کنار کانکس اتاق انتظار باید یک سرویس بهداشتی تعبیه گردد تا مراجعین در هنگام نیاز از آن استفاده کنند.

کانکس اتاق انتظار

کانکس اتاق انتظار

انواع کانکس اتاق انتظار
1- کانکس ادارات: اغلب در پروژه هایی که لازم است در کنار آن ها دفتری برای انجام کار های اداری وجود داشته باشد از کانکس اتاق انتظار استفاده می شود. این نوع کانکس ها دارای یک سالن وسیع به همراه سرویس بهداشتی و آبدارخانه است. در بسیاری از موارد هم کانکس از دو اتاق تشکیل می شود که یکی از اتاق ها را برای نشستن افراد مراجعه کننده در نظر می گیرند. طراحی این نوع از کانکس اتاق انتظار به این صورتی است که گرما و سرما مراجعه کننده گان را اذیت نکند. وجود چند پنجره ی بزرگ می تواند فضای مطبوعی به وجود بیاورد.
2- مطب: در بسیاری از مناطق ساختن درمانگاه و یا بیمارستان به کمک سازه های پیش ساخته مانند ساندویچ پانل انجام می شود. در این مناطق برای حضور بیماران از کانکس اتاق انتظار استفاده می کنند. طراحی این نوع کانکس ها باید به صورتی باشد تا بیماران ناتوان و بدحال به آسانی بتوانند در آن رفت و آمد کنند و از دکوراسیون مناسبی برای فضای داخلی استفاده شود.
3- سالن های ورزشی: سالن های ورزشی مکان هایی هستند که اغلب به فضای کافی و اتاق انتظار برای نشستن نیاز دارند و والدینی که برای بازگرداندن فرزندان خود به سالن ورزشی می آیند باید مدتی در این مکان منتظر بمانند. بهره گیری از این نوع کانکس با فضا و طراحی مناسب گذشت این زمان را راحت تر می کند.
۴-مهد کودک یا مدرسه: مهد کودک یا مدرسه از جمله مکان هایی هستند که بیشترین رفت و آمد پدر و مادر ها به آن جا صورت می گیرد پس لازم است که محیطی مناسب برای مراجعه ی این افراد در نظر گرفته شود. کانکس اتاق انتظار در مدرسه و مهد کودک ها باید دارای رنگ آمیزی و طرح های شاد و زیبا باشد. این کار باعث ایجاد نشاط در روحیه ی کودکان و پدر و مادر آنان می شود. بسیاری از مدارس اتاقی را برای مراجعه ی والدین دانش آموزان برای آگاهی از وضعیت تحصیل فرزندان شان در نظر می گیرند و بهتر آن است که برای این منظور از کانکس اتاق انتظار استفاده کنند.
۵- مراکز ترک اعتیاد: مراکز ترک اعتیاد همانطور که از نامش پیدا است به مراکزی گفته می شود که افراد معتاد ررا برای ترک اعتیاد به آنجا نگهداری می کنند گاهی اوقات که خانواده ی یکی از این افراد به دیدن آن ها می آید باید مکانی وجود داشته باشد تا ساعتی را کنار هم بگذرانند که برای این منظور این مراکز از کانکس اتاق انتظار استفاده می کند. طراحی این کانکس ها باید به گونه ای باشد که روحیه ی نشاط و امید به زندگی را در معتادان افزایش دهد تا بتوانند هرچه سریع تر به زندگی عادی خود باز گردند و همچنین راحتی و آسایش افرادی که برای ملاقات آنان آمده اند را فراهم کند.
۶- کانکس مدیریتی: در هنگام ساخت کانکس مدیریتی باید به نوع کاربری و نحوه ی استفاده از آن توجه شود تا بتوان از آن به عنوان یک دفتر کار و نوعی چشم مجموعه استفاده کرد. این کانکس چون محلی برای مراجعه ی میهمانان و مدیران می باشد باید در طراحی آن نهایت سلیقه را به خرج داد. کانکس مدیریتی باید دارای فضایی برای قرار دادن میز منشی داشته باشد و همچنین فضایی برای قرار دادن مبلمان در آن در نظر گرفته شود تا افرادی که قصد ملاقات با مدیر را دارند به راحتی بتوانند منتظر بمانند و اگر این کانکس به اندازه کافی وسیع باشد می توانند یک اتاق مجزا را درون آن تعبیه کنند تا جلسات مهم در آن برگزار شوند‌.
سخن پایانی: در این مطلب سعی کردیم انواع کانکس انتظار را که در شرایط و موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را مورد بررسی قرار دهیم و در اختیار خواننده گان عزیز قرار دادیم. امید است مورد توجه و استفاده واقع شود.

در ضمن قیمت کانکس انتظار بر اساس ابعاد و متریال درخواستی محاسبه میگردد.

کانکس اسکابن یکی از بزرگترین تولید کنندگان کانکس اتاق انتظار با کیفیت بالا و طرحهای زیبا در ایران میباشد.

دیدگاه ها بسته شده اند.