تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

واژگونی کانکسهای سر پل ذهاب

تاریخ انتشار : 2018/11/18

واژگونی کانکسهای سر پل ذهاب خبر بسیار بدی بود هم برای کل کشور و هم برای پرسنل شرکت کانکس اسکابن

به گزارش گزارشگر کانکس اسکابن اکثر کانکسهای سر پل ذهاب بر اثر باد و طوفان واژگون شدند . این خبر اصلا جالب نبود خصوصا تمام خیرینی که به نوعی کمکهای خود را در غالب کانکس به این مناطق و برای هموطنان زلزله زده ارسال کرده بودند.

البته سازمان هواشناسی وزش باد و طوفان را چند روز زودتر اعلام کرده بودند ولی آیا مردم هموطن زلزله زده این نواحی آیا میتوانستند کاری بکنند؟ اصلا علت این واژگونیها چه بود؟ آیا نمیشد جلوی آن را گرفت؟

بزرگترین علت واژگونی کانکسهای سرپل ذهاب بی کیفیتی این کانکسها بود، کانکسهایی که آنقدر سبک و غیر استاندار بودند که تاب مقاومت در برابر حتی بادهای ضعیف را نداشتند.

ابتدا به علل سبکی و بی کیفیتی این کانکسها میپردازیم:

۱- شاسی کشی ضعیف و قراردادن قوطیهای پروفیل بجای شاسی تیر آهن.

۲ – استفاده از پروفیلهای بسیار سبک ۵ و ۷ کیلیویی جهت استراکچر این کانکسها.

۳ – ورقهای نازک بیرونی که مانند کاغذ نازک و بی کیقیت بودند.

۴ – نصب تخته های نئوپان بسیار سبک داخل کانکس و …………….

و البته موارد زیاد دیگری همانند نداشتن ضد زنگ، سیم کشی ضعیف و نداشتن آببندی کامل که شاید در سبک بودن سازه نقشی نداشتند ولی مسلما بر کیفیت ضعیف این کانکسها تاثیر بسیاری داشتند.

دلیل بعدی که بسیار محکم میباشد خرید این نوع کانکسها توسط دولت و خیرین بود که البته خود این مدل خرید کانکس ناشی از دو چیز میباشد یکی نداشتن اطلاعات کافی از کانکس و مشخصات فنی کانکس و دیگری بدلی پایین بودن قیمت کانکس بی کیفیت.

هر جند هر یک از این دلایل قابل قبول و محکمه پسند نیست ولی به هرحال بسیار تاثیر گذارند.

در آن مقطع برخی از تولید کنندگان کانکس از جمله کانکس اسکابن که یکی از بزرگترین تولید کنندگان کانکس در کشور عزیزمان ایران میباشد حاضر شدند حتی در صورت ندادن سفاش کانکس هم اطلاعات کافی به هموطنان عزیز و خیرین بدهند که برخی استفاده نمودند و برخی دیگر نخواستند از این راهنماییها بهره مند شوند.

در هرصورت مدیریت و پرسنل شرکت کانکس اسکابن ضمن آرزوی سلامتی برای کلیه هموطنان عزیز زلزله زده و تکرار نشدن چنین حوادثی امیدوار است تا خدای نکرده اگر مجددا چنین اتفاقی افتاد از گذشته درس گرفته باشیم.

این خبر باعث ناراحتی تمام هموطنانمان در سراسر کشور شد.

شرکت کانکس اسکابن آرزوی سلامت و سعادت برای تمامی هموطنان زلزله زده داشته و برای رفتگان این حادثه طلب آمرزش از پروردگار یکتا و بخشنده را دارد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.