تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

وضع نامناسب کانکس مدرسه در نایسر سنندج

تاریخ انتشار : 2016/12/23

به گزارش خبر گزاری کانکس اسکابن به نقل از فرهنگیان نیوز-تدبیر کلاسهای درس مدارس در نیاسر سنندج وضع خوبی ندارند.

 بنا به این گزارش، جمعیت ۷۵ هزار نفری شهرک نایسر سنندج در کنار رشد بی‌ رویه شهرک سازی و خانه سازی در این ناحیه منفصل شهری، موجب شده تا نایسر به یکی از معضلات جدی کشورمان تبدیل شود.

وجود نزدیک به ۱۰ هزار دانش آموز در نایسر سنندج و کمبود مدارس و کلاس‌‌های درس استاندارد، موجب شده تا دانش آموزان این منطقه حاشیه نشین شهر در شرایطی بسیار دشوار و سخت در کانکس ‌های آهنی و بعضا کانکس بی کیفیت، در سرمای استخوان سوز پاییز و زمستان به تحصیل بپردازند.

هر چند در بازدید از این کانکس‌ها، چهره شاداب و خندان دانش آموزان و معلم انرژی ویژه‌ای به ما می بخشید، اما زنگ خطری جدی برای مسئولان و نهادهای مرتبط با امر مدرسه سازی و تامین اعتبار برای افزایش سرانه دانش آموزی است، همچنین وضعیت نامناسب محوطه یکی دیگر از مدارس نایسر و نبود گارد مناسب و فنس محافظ به دلیل ارتفاع زیاد دیوار حایل با زمین از دیگر خطرات مدارس نایسر است.

دو شیفته شدن و یا حتی در بعضی مواقع جند شیفته شدن این مدارس و تراکم بالای کلاس‌ها در کانکس، ادغام نامتجانس شیفت‌های تحصیلی و همچنین وضعیت نامناسب معابر منتهی به مدارس، از دیگر معضلات مدارس نایسر سنندج بوده که نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

آیا مسئولین نمیخواهند به وضعیت این دانش آموزان کم بضاعت رسیدگی کنند.

امید آن میرود که بتوان در این شهر با احداث مدارس قابل توجه از فشار سرما و گرما بر دانش آموزان کاسته و یا با خرید کانکس با کیفیت بالا این مهم صورت پذیرد، چرا که فقط یک کانکس با کیفیت بالا میتواند محیطی شبیه به یک مدرسه واقعی را برای دانش آموزان این شهرک به ارمغان بیاورد.

  منبع:  فرهنگیان نیوز-تدبیر  –    https://telegram.me/edufarhangian