تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس آزمایشگاهی

تاریخ انتشار : 2017/05/26

کانکس آزمایشگاهی

تاریخچه کانکس ها:

کانکس در طول جنگ کره مورد استفاده قرار گرفت، و برای حمل و ذخیره وسایل در طول جنگ کره  ویتنام مورد استفاده قرار گرفت. کانکس ها توسط Malcom McLean اختراع شد تا یک کانتینر حمل و نقل استاندارد درون مدلی را بسازد که امروزه توسط شرکت های ساخت و ساز حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. کانکس ها دارای مواد خاص و مواردی است که باید استانداردهای مورد نظر شرکت های داروسازی در آنها رعایت شود. در ساخت این نوع کانکس ها از نظر فنی باید موارد اصلی برای ساخت کف و سقف و دیواره ها بکار برود. این نوع کانکس آزمایشگاهی باید در برابر مواد مصرفی که در یک آزمایشگاه بکار می رود مقاوم باشند.

استفاده از کانکس حمل و نقل فولادی و آلومینیومی استاندارد از اواخر دهه ۱۹۴۰ و اوایل دهه ۱۹۵۰ آغاز شد ، هنگامی که اپراتورهای حمل و نقل تجاری و ارتش ایالات متحده شروع به توسعه چنین واحدهایی کردند. در طول جنگ جهانی دوم ، ارتش آمریكا آزمایشات خود را بر روی کانکس انجام داد تا مواد لازم را به خطوط مقدم ارسال كند. به دلیل زمان مورد نیاز بارگیری فله و بارگیری کشتی ها ، باربری در بنادر به تأخیر می افتد.

معرفی کوتاه از کانکس آزمایشگاهی:

کانکس آزمایشگاهی یک ساختار پیش ساخته قابل حمل است که می تواند به طور مکرر جابجا شود. این نوع کانکس در انواع مختلف و تکنیک های مختلف تولید با طرح های مختلف و اندازه های مختلف تولید می شود. طول مخروط شکل این نوع کانکس آزمایشگاهی دارای اندازه های استاندارد ۴۰۰،۶۰۰،۸۰۰،۱۰۰۰،۱۲۰۰ سانتی متر است. اما کانکس  آزمایشگاهی می تواند با توجه به سفارش مشتری تولید شود. عرض استاندارد برای کانکس آزمایشگاهی ۲۵۰ و ۳۰۰ سانتی متر است. همچنین عرض این نوع کانکس ممکن است در سفارشات ویژه تغییر کند. کانکس آزمایشگاهی را می توان در انواع مختلفی از جمله:  دارای سالن ها ، دو اتاق ، سه اتاق ، چهار اتاق ، با سرویس بهداشتی ، با شیروانی (باز یا سنتی) یا هر طرح دیگر تولید کرد. کانکس آزمایشگاهی برای نصب بر روی زمین نیازی به پایه بتونی ندارد و فقط نیاز به انجام زیر شاسی در مقیاس طبیعی دارد.

استفاده از کانکس آزمایشگاهی:

کانکس آزمایشگاهی از پتانسیل بالایی در فرآیند تولید برخوردار است و با توجه به کارآیی آن می توان با روش ها و تکنیک های مختلفی تولید شود. کانکس آزمایشگاهی ، برای حمل و نقل سریع ساخته می شوند ، در طراحی دارای انعطاف پذیری هستند و  برای پاسخ سریع به تقریباً هر نوع نیاز پزشکی قابل حمل هستند. کانتینرهای قابل توسعه می تواند کاملاً مستقر و کاربردی در قسمت پشت کامیون ها و تریلرها برای استقرار سریع در محل باشد تا بتوانید در سریعترین زمان ممکن خدمات آزمایشگاهی را  ارائه دهید.

جزییاتی که در کانکس آزمایشگاهی بکار می رود:

برخی کانکس های آزمایشگاهی دارای راه پله هایی هستند که به صورت متحرک عمل می کنند. این نوع کانکس ها دارای مخازن آب است و از پمپ های آبی استفاده می کنند. بسته به این دارد که مشتری بخواهد چگونه سفارش دهد، این نوع کانکس ها دارای دیواره های ساندویچ پنل است، سیستم ترمز که به یک کشنده که متصل است نیز در این نوع کانکس آزمایشگاهی بکار می رود، این سیستم دارای سرویس بهداشتی است، و هم چنین این کانکس آزمایشگاهی دارای تهویه هوا است. سیم کشی برق  و مقاوم در برابر اتش، این نوع کانکس ها دارای سیستم های گرمایشی و سرمایشی متناسب با کار است، از عایق بندی های زیادی همانند حرارتی و عایق صدا و عایق هایی برای مواد شیمیایی نیز در کانکس آزمایشگاهی استفاده می شود. در صورتیکه مشتری بخواهد عایق بندی های دیگری نیز در برابر باد و طوفان و یا عایق بندی های مربوط به برق و الکتریسیته نیز صورت می گیرد.

تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیراتی که در یک کانکس آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد:

ابتدا باید اینگونه بیان شود که در کل جنس کانکس آزمایشگاهی از آهن است و با توجه به ابعادی که برای هر کانکس در نظر گرفته می شود، استانداردها رعایت خواهد شد. آهنی که در این نوع کانکس آزمایشگاهی استفاده می شود معمولا ضد زنگ هستند کانکس دارای یک قسمت خارجی و داخلی است. لایه خارجی معمولا از جنس یو پی وی سی است. بستگی به شرکت سازنده دارد، برخی از شرکت ها از کامپوزیت ها نیز استفاده می کنند. باید به شکلی لایه خارجی را پوشش داد که در برابر عوامل طبیعی مانند باد و باران و طوفان حفظ شود و هم چنین از آتش گرفتن نیز جلوگیری شود. از ام دی اف نیز برای این نوع کانکس آزمایشگاهی استفاده می شود که دارای ضخامت حدود ۳ سانی متر است و هم چنین ام دی اف این قابلیت را دارا است که می توان رنگ های متنوعی را برای کانکس ها انتخاب کرد.قسمت داخلی کانکس نیز باید به شکل زیبایی چیده شود و دارای عایق بندی های خاصی باشد. از استانداردهای لازم باید استفاده شود و انواعی که برای پوشش داخلی کانکس آزمایشگاهی استفاده می شود نیز شامل نوع یو پی وی سی و ام دی اف است. جنس سقف نیز با همین دو نوع مواد کامل می شود.کف کانکس ها نیز باید دارای ضخامت قابل توجهی باشد.درهایی که برای یک کانکس آزمایشگاهی استفاده می شود معمولا از جنس آلومینیم است، شیشه هایی که در این نوع کانکس ها بکار می رود دارای انواع متفاوتی خواهد بود.

  • شیشه های ساده
  • شیشه های مشجر
  • شیشه های رفلکش

چه نوع کانکس آزمایشگاهی سفارش دهیم:

برای اینکه کانکس آزمایشگاهی مطابق با استانداردها داشته باشید، باید به شرکت های ساخت کانکس مراجعه کنید، با تحقیقاتی که انجام داده شده است، موادی که در کانکس آزمایشگاهی بکار می رود دارای تفاوت هایی است و شما می توانید با شرکت ها ی ساخت کانکس مشاوره داشته و با توجه به هزینه و نوع کارایی کانکس آزمایشگاهی مورد نظر خود را سفارش دهید.

در این مقاله به معرفی کانکس آزمایشگاهی پرداخته و اینکه کسانی که از این نوع کانکس ها می خواهند استفاده کنند باید از استانداردهای لازم آگاه باشند. این نوع کانکس ها از مواد مختلف و عایق بندی بسیار عالی برخوردار هستند.

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.