تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس اتاق سیگار

تاریخ انتشار : 2021/07/29

کانکس اتاق سیگار اسکابن، سلامتی برای همه
کانکس اتاق سیگار یا (Smoking Room) همان طور که از نام آن مشخص است، محفظه ای برای استعمال دخانیت به ویژه سیگار برای افراد سیگاری است. علت طراحی این سازه پیش ساخته به دلیل مشکلاتی بود که افراد سیگاری برای سایر افراد در فضاهای عمومی و مراکز تجاری و تفریحی ایجاد می کنند. این محفظه بسیار شبیه کانکس های شیشه ای است و دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی برای نصب در موقعیت ها و مراکز مختلف است. همان طور که گفتیم مهمترین علت طراحی این کانکس ها، مشکلات ناشی از دود سیگار افراد سیگاری است که باعث ایجاد مزاحمت برای افراد غیر سیگاری در محیط های عمومی می شود، و از این طریق باعث پایین آمدن و به خطر افتادن سلامت افراد جامعه در مراکز عمومی می گردد. احتمالا در مراکز تجاری و مجتمع های خرید با افراد سیگاری که در برخی نقاط این مراکز، مشغول استعمال دخانیات هستند، روبرو شده اید این افراد علاوه بر اینکه باعث آلودگی هوای محیط می شوند، باعث ایجاد منظر شهری ناخوشایندی در این مراکز و مجتمع ها نیز می شوند. در ضمن در برخی موارد حضور افراد سیگاری در این مراکز، باعث ایجاد آتش سوزی محدود در این مجتمع ها و مراکز تجاری و عمومی شده است. همه این موارد باعث شد تا طراحان و سازندگان فضاهای پیش ساخته، به فکر طراحی و ساختن مکانی ویژه افراد سیگاری بیفتند. بسیاری از شرکت ها و مراکز عمومی و تجاری که رضایت خاطر و سلامتی مراجعان و مشتریانشان برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار بود، شروع به سفارش ساخت و نصب کانکس اتاق سیگار کردند تا به این شکل هم، از آسیب ها و مزاحمت افراد سیگاری در امان باشند و هم خطرات آتش سوزی و چالش ها و دردسرهای ایجاد شده توسط این افراد را برای افراد غیر سیگاری را به کمترین میزان ممکن برسانند. همان طور که در مطالب قبلی اشاره شد از کانکس اتاق سیگار در مراکز عمومی، مجتمع های تجاری، فرودگاه ها و ترمینال های مسافربری، مراکز خرید بزرگ، مراکز تفریحی و سیاحتی که تعداد مراجعان بالایی دارد؛ استفاده می شود. استفاده از اتاق سیگار باعث آرامش خاطر و احساس رضایت بیشتر افراد غیر سیگاری از حضور در این مراکز شده است و در ضمن افراد سیگاری نیز به دلیل داشتن یک محل ویژه برای استعمال سیگار، احساس بهتری نسبت این مراکز پیدا می کنند.

طراحی و ساخت کانکس اتاق سیگار
در بسیاری از کشورهای جهان اطلاع رسانی بسیاری وسیعی در جهت ترک سیگار و آگاهی بخشی به افراد جامعه در مورد مضرات و زیان های استعمال دخانیات صورت گرفته است. با این همه همچنان بسیاری از افراد اصرار بر کشیدن و استعمال سیگار در مراکز عمومی و مجتمع های تجاری و تفریحی دارند برای جلوگیری از انتشار دود سیگار این افراد و رفع مزاحمت و اذیت ها برای افراد غیر سیگاری، و همچنین آرامش نسبی افراد سیگاری برای استفاده از این مراکز، ساخت و نصب کانکس اتاق سیگار در دستور کار شرکت ها کانکس سازی قرار گرفت. این سازه های بسیار کاربردی با مشخصات فنی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت؛ توسط شرکت های معتبر کانکس سازی طراحی و تولید می گردد که از آن در مراکز مختلف تجاری و تفریحی به شکل وسیعی استفاده می شود.

کانکس اتاق سیگار

کانکس اتاق سیگار

مشخصات فنی کانکس اتاق سیگار
کانکس سیگار دارای تعداد شاسی است که برای ساخت این شاسی ها از تیرآهن سنگین ۱۶ یا ۱۴ به شکل دور کلاف بهره برداری می شود. ستون های این کانکس ها از پروفیل های سنگین به ضخامت ۲ میلیمتر استفاده می شود. بخش های دیواره سازه معمولا از شیشه های سکوریتی ساخته و تولید می شود تا فضای داخلی کانکس سیگار از بیرون مشخص باشد و افراد داخل فضای بیرون را مشاهده کنند تا حالت خفگی در داخل کانکس ایجاد نشود. درب ورودی کانکس نیز از شیشه سکوریت با یراق هایی از جنس استیل است. کف کانکس سیگار برای راحتی در نظافت از جنس تخته ۱۸ میلی متری ساخته شده که سطح آن را روکش ورق آلومینیومی می پوشاند. بخش نمای سازه کانکس از جنس ورق های کامپوزیت است که در بیشتر موارد رنگ این قسمت سرمه ای در نظر گفته می شود. البته می توان رنگ بندی مطابق نظر مشتری برای این بخش در نظر گرفت. ابعاد یک کانکس اتاق سیگار بین ۹ تا ۱۲ متر متغیر است البته این نسبت را نیز می توان با نظر مشتری کاهش یا افزایش داد. ابعاد این کانکس ها نسبت مستقیمی به مکان فعالیت آن ها دارد برای نمونه احتمال دارد ابعاد یک اتاق سیگار در یک فرودگاه بین المللی به ۳۰ متر نیز برسد. بخش مهم دیگر یک کانکس اتاق سیگار فن تهویه هوا است که کار آن انتقال هوای داخل به بیرون است. تا از ایجاد خفگی در محفظه سازه به دلیل انباشت دود سیگار جلوگیری گردد. در بخش داخلی محفظه، میزها و صندلی هایی برای نشستن افراد در نظر گرفته شده است که تعداد این صندلی ها و نوع آن ها نیز با نظر مشتری قابل تغییر است.

محل قرارگیری کانکس اتاق سیگار
در مورد نصب کانکس اتاق سیگار یک سری نکات را مجریان طرح و سازندگان در نظر می گیرند. از جمله در شرایط عادی در مراکز تجاری تا جایی که امکان دارد و شرایط فراهم است اتاق سیگار را در قسمت پارکینگ یا زیر زمین مجتمع قرار داده و برای تهویه هوا نیز از یک کانال ویژه بهره می برند. اما برای نصب اتاق سیگار در کارخانجات و شرکت های فنی و عمرانی ترجیح بر این است که کانکس را در گوشه ای از فضای کارخانه یا پشت سالن اصلی کارخانه در فضای باز نصب کنند. یکی از مزایای قرار گیری سازه در محوطه باز این است که در این شرایط نیازی به کانال تهویه هوا نیست. در مراکز تفریحی و فرودگاه ها و ترمینال های مسافربری کانکس اتاق سیگار را در بخشی از فضا قرار می دهند که هم دسترسی مناسبی داشته باشد و هم زیاد در برابر دید عموم قرار نداشته باشد. برای نمونه می توان این سازه را نزدیک پله ها و یا در فاصله اندکی از سرویس های بهداشتی قرار داد. در برخی از هتل ها و مجتمع های مسکونی این امکان وجود دارد که کانکس اتاق سیگار را در بخش پشت بام ساختمان قرار داد.
شرکت کانکس اسکابن با ربع قرن پیشینه درخشان در زمینه طراحی و تولید کانکس های اتاق سیگار، آماده انجام سفارشات مشتریان عزیز خود را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت کانکس در کم ترین زمان ممکن و است. این مجموعه با به کارگیری کادر فنی مجرب و زبده، یکی از شرکت ها پیشرو در زمینه ساخت و طراحی انواع کانکس در ایران اسلامی است.

دیدگاه ها بسته شده اند.