تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس دندانپزشکی

تاریخ انتشار : 2021/10/30

کانکس دندانپزشکی اسکابن، سازه ای برای سلامت دهان و دندان
همان طور که می دانیم کانکس ها کاربری های مختلفی دارند این سازه های از پیش ساخته به منظور اهداف مختلفی طراحی و ساخته می شوند یکی از کاربری های مهم این سازه ها، استفاده از این سازه ها در حوزه بهداشت و درمان است کانکس هایی که برای خدمات پزشکی و دندانپزشکی تولید و ساخته می شوند به دلیل اهمیت بحث بهداشت و سلامتی انسان، اهمیت بسیار زیادی در بین انواع سازه های از پیش ساخته دارند یکی از مهم ترین سازه های از پیش ساخته در حوزه بهداشت و درمان کانکس دندانپزشکی است.
کانکس دندانپزشکی یکی از انواع سازه های پیش ساخته است که برای ارائه خدمات درمانی دندانپزشکی در مناطق دور افتاده و محروم و در شرایط اضطراری ناشی از بلایای طبیعی طراحی و ساخته شده است. با پیشرفت صنعت کانکس سازی، شرکت های سازنده کانکس انواع پیشرفته تری از این سازه ها را تولید و به بازار عرضه کردند. کانکس های دندانپزشکی در اندازه های مختلف و امکانات درمانی متنوع در اختیار متقاضیان استفاده از این سازه ها قرار می گیرد. این کانکس ها، راه حل بسیار خوبی برای مناطقی هستند که از امکانات دندانپزشکی محروم هستند و یا نیاز اضطراری به ای خدمات دارند. در ادامه این نوشتار با جزئیات بیشتری درباره کانکس دندانپزشکی آشنا خواهیم شد.
کانکس دندانپزشکی
اگر بخواهیم با دقت بیشتری به بررسی کانکس دندانپزشکی بپردازیم باید گفت: این سازه از پیش ساخته در اندازه های متنوع طراحی می شود و تمام این سازه ها به امکانات پایه ای برای ارائه خدمات درمانی دندانپزشکی تجهیز شده اند و کاربری اصلی آن ها برای ویزیت و انجام خدمات مختلف درمانی دندانپزشکی است از جمله این خدمات می توان به معاینه سلامت دهان و دندان، عمل ترمیم دندان، جرم گیری و عصب کشی دندان اشاره کرد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت در کانکس های دندانپزشکی پیشرفته تر خدمات حرفه ای دندانپزشکی و انجام عمل های پیچیده مربوط به دهان و دندان نیز صورت می گیرد. تمام این خدمات در بیشتر موارد در مناطق محروم و دورافتاده که به امکانات درمانی دندانپزشکی دسترسی ندارند، انجام می گیرد. و از این نظر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

کانکس دندانپزشکی

کانکس دندانپزشکی

ویژگی های کانکس دندانپزشکی
کانکس های دندانپزشکی به منظور معاینه و ویزیت اولیه بیمار مجهز به یک میز کوچک هستند از دیگر امکانات این کانکس ها می توان به یک یا دو یونیت دندانپزشکی با توجه به ظرفیت کانکس، یک یا دو ترالی و در کنار آن یک یا دو عدد تابوره اشاره کرد در این سازه ها به منظور استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی از یک دستگاه اتوکلایو نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است که در مواردی این کانکس ها در اندازه های خیلی بزرگ طراحی و تولید می شوند که قابلیت خدمات رسانی به تعداد بیشتری از افراد را داشته باشند. اما باید دقت داشت این کانکس ها به دلیل محدودیت هایی که برای استفاده از ابزار پیشرفته دندانپزشکی دارند در بیشتر موارد به منظور استفاده اضطراری و ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی مناسب هستند و به منظور برخورداری از خدمات پیشرفته تر و حرفه ای تر دندانپزشکی مثل ساخت پروتزهای دندان و جراحی فک و لثه باید مراکز و کلینیک های مجهز دندانپزشکی مراجعه کرد.

مشخصات فنی کانکس دندانپزشکی
یکی از اساسی ترین شاخص ها و ویژگی های فنی کانکس دندانپزشکی مانند سایر سازه های از پیش ساخته به ویژه سازه های از پیش ساخته حوزه بهداشت و درمان، توجه کافی به بحث نظافت و جلوگیری از ورود انواع آلاینده ها به فضای داخلی کانکس است. برای این منظور سقف و دیوارهای کانکس دندانپزشکی از دیوارپوش هایی از جنس پی وی سی طراحی و ساخته می شود که قابلیت نظافت و شستشوی مداوم و گندزدایی با محلول های ضدعفونی کننده را دارا باشد. البته باید توجه داشت به دلیل اینکه این کفپوش ها به طور مدام با آب و رطوبت در ارتباط هستند باید از سازه های ضدآب برای ساخت این کفپوش ها بهره برد تا خطر خوردگی و زنگ زدگی کف کانکس به طور مطلوبی کاهش پیدا کند. تاسیسات برق و آب کانکس دندانپزشکی نیز از نکات مهم در ساخت این کانکس ها به شمار می رود زیرا این سازه ها برای کارکرد مطلوب یونیت ها دندانپزشکی به لوله کشی آب و سیستم برق رسانی احتیاج مبرمی دارند.
شرکت کانکس اسکابن با پیشینه درخشان در طراحی و تولید انواع سازه های پیش ساخته افتخار دارد که کانکس دندانپزشکی اسکابن را با امکانات پیشرفته و کیفیت ساخت بالا به متقاضیان این سازه پیش ساخته مهم عرضه کند برای آگاهی از قیمت و انواع این سازه ها با دفتر فروش شرکت کانکس اسکابن تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه ها بسته شده اند.