تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس فست فود

تاریخ انتشار : 2021/07/22

کانکس فست فود، اتاقکی برای اشتغال و سود
کانکس فست فود سازه ای است که این روزها در نقاط مختلف شهری و مراکز تجمع انسانی به ویژه مناطق گردشگری و توریستی به وفور مشاهده می کنید. علت افزایش استفاده از این سازه، استفاده بهینه از فضای شهری با توجه به کاهش سرانه این فضا و بهره بردن از حداقل فضای ممکن برای اشتغال زایی و ایجاد کسب و کارهای جدید است. در کنار این مزایا این کانکس ها قابلیت های دیگری نیز دارند و آن ایجاد گعده های شهری و فضای شاداب در میان جوامع شهری است. ایجاد این فضاها با نصب این کیوسک ها در نقاط مختلف شهر، فضای سرزنده و شاداب در میان جوامع شهری شکل می گیرد که نشاط و سرزندگی خاصی به زندگی شهری و فضای کسب و کار شهری می بخشد.و علاوه بر منافع اقتصادی که برای کاربران و استفاده کنندگان از این کانکس ها به وجود می آورد. فضای خسته و بی روح شهرها را به مکانی شاداب و پویا بدل می کند.
انواع مختلف کانکس فست فود
کانکس فست فود دارای دو گونه کلی می باشد؛ این کانکس ها در دو نوع سیار و ثابت دسته بندی می شوند. که گونه متحرک و سیار آن به یک وسیله نقلیه کشنده اتصال می یابد، اتاقک کانکس فست فود دارای چرخ هایی در قسمت زیرین می باشد و از طریق یک مالبند به خودرو کشنده متصل می شود که از این طریق می توان محل قرارگیری کانکس را عوض کرد. نوع سیار این کانکس ها در ابعاد و اندازه های کوچکتری نسبت به نوع ثابت طراحی می شوند. همان طور گفتیم نوع دیگر کانکس فست فود کانکس ثابت است این کانکس ها که دارای ابعاد بسیار بزرگتری هستند به صورت دکه ها و اتاقک هایی ثابت در یک محل قرار می گیرند و برای استفاده در انواع کاربری های مربوط به فروش مواد غذایی به کار می روند. هر دو نوع ثابت و سیار کانکس های فست فود دارای طراحی های متنوع و ابعاد متفاوتی هستند که با توجه به اندازه کاربری ها و نیاز مشتری طراحی و نصب می شوند.

کانکس فست فود؛ از طراحی تا اجرا
در آغاز برای ساخت یک کانکس فست فود جذاب و بهینه نیاز به یک طراحی و نقشه دقیق است این طراحی نیازمند بررسی همه جوانب کار است و احتیاج به ساعت ها تلاش کادر فنی طراحان و بازنگری در طراحی دارد. این همه دقت برای این است که کانکس از نظر کارایی و شکل ظاهری و هزینه های ساخت در بهترین حالت و مطلوب ترین وضعیت قرار بگیرد. کادر فنی شرکت های سازنده کانکس با دقت و ظرافت خاصی به طراحی نقشه اولیه ساخت کانکس می پردازند و بعد از تایید نهایی طرح توسط تیم مجرب فنی، کار ساخت کانکس آغاز می گردد. در تمام مراحل طراحی، علاوه بر مدیریت فنی ساخت، نظرات و سلایق مشتریان برای تامین نظر آن ها مد نظر تیم طراح خواهد بود تا طرح نهایی کانکس رضایت کامل مشتری را نیز به دنبال داشته باشد.

کانکس فست فود

کانکس فست فود

مشخصات فنی کانکس فست فود
در زمان طراحی و تولید این نوع سازه، توجه به برخی نکات ضروری به نظر می رسد. یکی از مهم ترین این نکات رعایت پروتکل های بهداشتی چه در گزینش مصالح به کار رفته در تولید کانکس فست فود، چه در مورد چگونگی تمیزی و نظافت داخلی کانکس است از دیگر نکات مهم در تولید این کانکس ها می توان به ماندگاری و پایداری سازه با گذشت زمان، کارآمدی و کاربردی بودن فضاهای داخلی کانکس، خروجی ها در نظر گرفته شده برای کانکس، زیبایی بصری و جذابیت سازه، نورپردازی و بحث روشنایی سازه با توجه به کاربری سازه، و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. از دیگر موارد مهم در ساخت این کانکس ها سیستم لوله کشی آب و سیستم تهویه کانکس است که بسیار در مورد کانکس های فست فود به دلیل نوع کاربری آن ها، از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
در مورد نوع مصالح مورد استفاده در ساخت کانکس فست فود باید گفت مشخصات فنی که بیشتر شرکت های سازنده در مورد این کانکس ها در نظر می گیرند به این ترتیب است: استفاده از تیر آهن نمره ۱۶ تا ۱۸ به شکل دور کلاف جهت بالا بردن مقاومت سازه و حفظ سازه در هنگام طوفان های شدید و بارهای حاشیه ای، اسکلت کلی سازه از پروفیل آهنی به ضخامت ۲ میلی متر، کف در این سازه ها برای راحتی در نظافت و شستشو از جنس سرامیک، نمای بیرونی در جهت جذابیت و زیبایی سازه، ترکیبی از شیشه سکوریت و چوب های ترمو در مواردی ورق های کامپوزیتی، بحث روشنایی و نورپردازی به وسیله هالوژن ها و و تعبیه نور مخفی در نقاط مختلف سازه، بهره بردن از کرکره های برقی در بخش درب های ورودی سازه، و در نهایت استفاده از جنس استیل برای پوشش داخلی سقف و دیواره ها می باشد. البته این نکته را باید در نظر داشت که استفاده زیاد از استیل، باعث بالا رفتن قیمت کانکس خواهد شد و برای رفع این مشکل بهتر است فقط قسمت پخت و پز کانکس را از استیل استفاده کنید و برای بقیه جاها را از متریال های قابل شستشو بهره ببرید.

کانکس فست فود ؛ جزئیات مهم است

 ابعاد کانکس فست فود با توجه به سفارش مشتری، نوع طرح و همچنین با توجه به فضایی که مشتری برای نصب در اختیار دارد قابل تغییر است و این کیوسک ها در ابعاد متنوعی قابلیت طراحی دارد که کوچکترین آن ۳*۲ متر و بزگترین این کانکس ها در ابعاد ۱۲*۴ متر می باشد.
 رنگ بندی فضای داخلی و فضای بیرونی آن در هنگام طراحی اولیه تعیین می گردد طراحی فضای بیرونی نیز تلفیقی از شیشه های سکوریتی و ورق های کامپوزیتی و در برخی موارد چوب های ترمو است که با توجه به نظر مشتری قابلیت تغییر دارد
 کرکره برقی در نظر گرفته شده برای بخش ورودی کانکس برای جلوگیری از سرقت نیز مناسب است
 به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی جهت مشاغل مرتبط با مواد غذایی همان طور که قبلا عرض کردیم بهتر است دیواره های داخلی از جنس استیل سفارش داده شوند ولی در صورت کمبود بودجه، می توان فقط در ساخت بخش پخت و پز که از اهمیت بیشتری برخوردار است از استیل استفاده کرد.
 بخش های داخلی و تجهیزات مانند دستگاه ها و کانتر فروش و لوازم برای پخت و پز به طور معمول توسط خریدار تامین و نصب می گردد.
شرکت کانکس سازی اسکابن با ربع قرن پیشینه درخشان در زمینه طراحی و تولید کانکس های فست فود، آماده انجام سفارشات مشتریان عزیز و همچنین فروش کانکس خود در کم ترین زمان ممکن است. این مجموعه با به کارگیری کادر فنی مجرب و زبده، یکی از شرکت ها پیشرو در زمینه ساخت و طراحی انواع کانکس در ایران اسلامی است.

با کانکس سازی اسکابن، زیبایی و آرامش در همین نزدیکی است

دیدگاه ها بسته شده اند.