تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس مخابراتی (BTS)

تاریخ انتشار : 2021/08/06

کانکس مخابراتی (BTS) اسکابن؛ نگهبانی خاموش(حفاظت در حد المپیک)
کانکس مخابراتی (BTS) گونه ای از سازه های پیش ساخته است که از آن در جهت قرار دادن تجهیزات و سامانه های مخابراتی و اینترنتی بهره برداری می شود. دلیل استفاده از پسوند بی تی اس در کنار نام این کانکس ها این است که اغلب این سازه های پیش ساخته در کنار آنتن های بی تی اس (BTS) جای می گیرند به همین دلیل از آن ها به عنوان کانکس مخابراتی (BTS) یاد می کنند.
سازه های پیش ساخته مخابراتی در دو نوع ثابت و سیار ساخته می شوند که نوع متحرک یا سیار به وسیله کشنده های مخصوص قابل انتقال و جابجایی هستند. این سازه ها به دلیل بهره برداری ویژه ای که از آن ها می شود باید یک سری نکات را در طراحی و ساخت آن ها به کار بست که در ادامه این نوشتار در مورد این نکات بسیار اساسی توضیحات مبسوطی خواهیم داد.
یکی از اساسی ترین نکات در مورد سازه های پیش ساخته مخابراتی بحث عایق بودن آن هاست. ای سازه ها همان طور که گفتیم ویژگی های بسیار خاصی دارند که علت آن نوع کاربری این سازه هاست. با توجه به کاربری این سازه ها در برخی موارد به آن ها شلترهای مخابراتی نیز اطلاق می شود.

مشخصات کانکس مخابراتی (BTS)
همان طور که در سطرهای پیشین توضیح دادیم کانکس مخابراتی (BTS) به دلیل نوع کاربری که دارند دارای یک سری ویژگی خاص در قیاس با سایر سازه های پیش ساخته هستند و در اصل برای ساخت سازه های پیش ساخته مخابراتی باید به دقت این ویژگی ها و نکات را در نظر گرفت.
یکی از ابتدایی ترین این ویژگی ها این است که کانکس مخابراتی (BTS) باید به گونه ای تولید و طراحی شود که هیچ منفذی برای ورود آلاینده ها و گردوغبار و یا رطوبت به داخل آن وجود نداشته باشد. این ویژگی در راستای مراقبت صحیح و ایمن دستگاه ها و تجهیزات حساس مخابراتی در کانکس است. زیرا اگر به هر دلیلی رطوبت یا گردو غباری به داخل کانکس نفوذ کند امکان بروز ایراد در تجهیزات مخابراتی و اینترنتی فراهم می شود. این نکته نیز قابل ذکر است که در بیشتر موارد از لاستیک عایق کاری شده برای پوشاندن درزها و مناقد کانکس های مخابراتی بهره برداری می شود.
ویژگی بعدی که باید در این سازه ها در نظر گرفت این است که دمای کانکس مخابراتی (BTS) باید در حول و حوش ۲۰ درجه سانتی گراد باشد زیرا گرمای هوا و بالا رفتن دمای داخل کانکس ممکن است موجب ایجاد صدمه و آسیب به تجهیزات مخابراتی و اینترنتی گردد و در روند فعالیت آن ها اختلال ایجاد کند. از همین رو است که باید از نوسان دمایی بالا در داخل کانکس به طور جد جلوگیری کرد. با توجه به این نکته از آن جا که ساندویچ پانل از مقاومت بسیار خوبی در برابر نوسان دمایی برخوردار است و به نوعی در مقابل حرارت و دمای بالا و پایین به صورت عایق عمل می کند و از نوسان دمایی در داخل کانکس جلوگیری می کند. در بیشتر موارد برای طراحی، ساخت و اجرای کانکس مخابراتی از پانل ساندویچ استفاده می شود.

کانکس مخابراتی (BTS)

کانکس مخابراتی (BTS)

ویژگی ها کانکس مخابراتی (BTS)
حالت عایق بودن وضد رطوبت بودن یکی از اساسی ترین ویژگی های سازه های پیش ساخته مخابراتی است. چون همانطور که گفتیم رطوبت باعث اختلال در سامانه ها و تجهیزات مخابراتی می شود. پس عایق بودن کانکس مخابراتی (BTS) باید حتما در اولویت شرکت های تولید کننده قرار گیرد برای خروجی هوای کانکس نیز بهتر این است از دمپرهای ویژه و فیلتردار استفاده شود. در مورد حرارت داخل کانکس نیز باید به دلیل حساسیت تجهیزات مخابراتی حتما از ساندیچ پانل استفاده شود.
برای سرد نگه داشتن تجهیزات در تابستان و پایین آوردن دمای دستگاه BTS یا سایر تجهیزات داخل کانکس می توان از یک کولر گازی کوچک در داخل سازه بهره برد که در این حالت در زمان ساخت سازه پیش ساخته باید فضایی به منظور قرار دادن کندانسور روی بدنه آن در نظر گرفته شود و بسترسازی لازم جهت برق آن را مورد توجه داشت.کانکس مخابراتی BTS احتیاجی به پنجره نداشته و فقط یک درب برای ورود به فضای داخلی آن لازم است، که بهتر است در ساخت درب آن نیز ساندویچ پانل استفاده کرد در حالت عادی این درب نیازی به شیشه هم ندارد. تا از تابش نور خورشید به داخل کانکس جلوگیری شود. درب ها حتما باید با لاستیک مخصوص عایق بندی شود تا پس از بستن درب، گرد و خاک یا سایر آلاینده های محیطی به فضای داخلی کانکس نفوذ نکنند، تا از عمر تجهیزات و دستگاه های داخل کانکس کاسته نشود.

ساخت کانکس مخابراتی (BTS)
در مورد کانکس های مخابراتی باید گفت: اندازه و مکان یابی سازه در مرحله طراحی و ترسیم ابتدایی وابسته به نوع و وسعت کاربری کانکس است. برای کاربری هایی که دارای سایت های بزرگ هستند نیاز به ابعاد و سازه های بسیار بزرگتر می باشد اما در حالت عادی ساخت و طراحی کانکس مخابراتی (BTS) به شکل کیوسکی کوچک در اندازه های ۲*۲ الی ۲٫۵*۳ متر به شکل روتین و از جنس ساندویچ پانل ساخته می شود که برای رنگ آمیزی سطوحی بیرونی نیز معمولا از رنگ های سفید و خاکستری استفاده می شود. اما در مناطق نظامی و امنیتی برای استتار سازه، بهتر است از رنگ های خاکی و مطابق با رنگ محیط قرار گیری کانکس، استفاده شود.
شرکت کانکس سازی اسکابن تولید کننده انواع کیوسک و سازه های پیش ساخته به عنوان طراح و مجری سازه کانکس های مخابراتی BTS بی تی اس و افتخار دارد که با دارا بودن کادر فنی متخصص و زبده در کنار پیمانکاران و شرکت های مخابراتی و فعال در زمینه تجهیزات اینترنتی حضور داشته و همواره تمام تلاش خود را نموده است که سازه های پیش ساخته با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی تولید کرده تا شرکت ها و پیمانکاران فعال در زمینه صنعت ارتباطات و مخابرات هیچ دغدغه ای جهت حفظ ایمنی و امنیت تجهیزات حساس خود نداشته باشند. رضایت مشتریان عزیز سرلوحه فعالیت های شرکت کانکس سازی اسکابن است.
برای سفارش بهترین و با کیفیت ترین کانکس مخابراتی (BTS) مطابق با استانداردهای روز کانکس سازی دنیا با مرکز فروش شرکت کانکس اسکابن در تماس باشید.

دیدگاه ها بسته شده اند.