تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس کتابخانه

تاریخ انتشار : 2021/08/27

کانکس کتابخانه اسکابن؛ سقفی برای یار مهربان
کانکس کتابخانه یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس سازی اسکابن است. با شنیدن اسم کتابخانه، در بیشتر موارد ساختمان های فرسوده و کهنه برای انسان تداعی می شود که افراد برای خواندن کتاب هایی با موضوعات مختلف عضو آن می شوند. اما همان طور که برای همه مسلم است کتاب این یار مهربان، یکی از مظاهر بزرگ تمدن انسانی است و به جرات می توان گفت: بدون کتاب و کتابخوانی بنای تمدن انسانی سست و ویران خواهد شد. همان طور که کتاب اهمیت دارد؛ مکانی که برای کتاب این یار دانا، نیز در نظر گرفته می شود از اهمیت بالایی برخوردار است. کانکس کتابخانه یکی از جدیدترین سازه های پیش ساخته برای گرداوری کتاب و نگهداری آن است. در ادامه این نوشتار به بررسی کانکس کتابخانه، این ملجا و پناهگاه فرهنگ و مدنیت می پردازیم
شرکت کانکس اسکابن به عنوان یکی از معدود تولیدکنندگان کانکس کتابخانه در ایران شناخته می شود. سازه های پیش ساخته ای در ابعاد و اندازه های مختلف، که با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها و مواد اولیه طراحی و اجرا می شوند. برای استحکام کافی این سازه ها، از لایه های ضخیم ۴ سانتی متری استفاده می شود که جنس آن ها در بیشتر موارد از ساندویچ پانل است. این نکته باعث استحکام کافی و در عین حال سبکی بسیار مطلوب کانکس کتابخانه می شود.

ویژگی های کانکس کتابخانه
کانکس کتابخانه مثل هر کتابخانه معمولی باید دارای قفسه هایی برای جای گذاری کتاب ها و مجلات مختلف باشد. بهتر است در سه طرف کانکس کتابخانه تا قسمت زیرین سقف سازه، از این قفسه های تعبیه گردد. در صورت لزوم می توان یک طرف کانکس را بدون قفسه طراحی کرد. این قسمت معمولا محلی است که درب ورودی و خروجی کانکس قرار می گیرد. کانکس کتابخانه دارای دو مدل اصلی است. یک مدل کانکس سیار و دیگری ثابت است. در مورد کانکس سیار باید گفت: برای زمان هایی که نیاز به جابجایی کتابخانه است کاربرد دارد و برای ایجاد امکان حرکت در کانکس، می توان از لاستیک هایی در زیر سازه استفاده کرد تا امکان حمل ونقل کانکس را فراهم کند. ابعاد کانکس نیز با توجه به نیاز مشتری و تعداد کتابی که قرار است در آن گذاشته شود، تعیین می شود. در برخی کانکس های کتابخانه، فضایی نیز برای مطالعه کتاب در نظر گرفته می شود.
معمولا برای این سازه ها از درب های لولایی بالارونده یا کرکره ای استفاده می شود. دلیل این امر این است که این درب ها فضای کمتری را اشغال می کنند. در تولید این کانکس ها باید به طور دقیق درزها و جدارهای سازه را با ابزار ویژه ای پوشاند تا گردوخاک و غبار به کانکس وارد نشود. اگر به هر دلیلی گردو خاک از منافذ کانکس نفوذ پیدا کند، کتاب های داخل کانکس، کثیف می شود و باعث ایجاد منظره ای ناخوشایند در داخل کانکس می شود. نمای درونی سازه را نیز باید با طراحی جذاب و شیک، جذابیت بخشید، تا افراد برای استفاده از کانکس ترغیب شوند. به همین دلیل کانکس سازی اسکابن در طراحی داخلی کانکس کتابخانه از طرح های جذاب و بسیار شیک بهره ی برد تا فضای بسیار زیبا و لذت بخش را برای استفاده کنندگان از این کانکس ایجاد کند. همان طور که در بالا اشاره کردیم برای اینکه این سازه ها قابلیت جذب مشتریان با سلایق متعدد را داشته باشند نمای بیرونی و درونی کانکس باید به شکل جذاب و هوشمندانه ای طراحی شود تا نظر هر مشتری را به خود جلب کند البته در طراحی این سازه، بحث روانشناسی رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردار است. کانکس کتابخانه باید دارای رنگ آمیزی های متنوع و طراحی خاصی باشد. همچنین باید با توجه به رنگ بندی کانکس، نور کافی در درون کانکس فراهم شود تا امکان مطالعه در درون کانکس برای علاقه مندان به مطالعه کتاب، به وجود آید. علاوه بر آن، سیستم اطفاء حریق به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی نیز در کانکس کتابخانه باید در نظر گرفته شود. این کار باعث می شود که سطح امنیتی سازه ارتقا پیدا کند و مقابله با خطرات احتمالی آسان¬تر گردد.

کانکس کتابخانه

کانکس کتابخانه

محل مناسب برای نصب کانکس کتابخانه
کانکس کتابخانه به عنوان یک سازه پیش ساخته فرهنگی، بهتر است در مکان های پرتردد، و با هویت فرهنگی مثل درب دانشگاه ها و نزدیک مراکز علمی و تحقیقاتی اجرا و نصب شود. این کانکس در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن از این کانکس ها می توان در نمایشگاه های فرهنگی مثل نمایشگاه کتاب و غرفه های انتشارات کتاب استفاده کرد. در واقع عرضه کتاب جز یکی از مشاغلی به شمار می رود که مشتریان ویژه ای را دارد. در بیشتر موارد افراد تحصیل کرده و دانشجویان و پژوهشگران به سراغ استفاده از کتاب می روند. در ضمن در برخی موارد می توان آن ها را در بوستان های عمومی و مکان هایی که مورد اقبال اقشار فرهنگی و کتابخوان است قرار داد.
شرکت کانکس سازی اسکابن در زمینه خرید، تولید و طراحی کانکس کتابخانه و محل نصب این کانکس، مشاوره های تخصصی لازم را به مشتریان گرانقدر خود خواهد داد.

قیمت کانکس کتابخانه
همانند سازه های پیش ساخته دیگر، نمی توان قیمت ثابتی را برای کانکس کتابخانه اعلام کرد چرا که این سازه ها هم از نظر ابعاد و هم از نظر امکانات به کار رفته در آن دارای طیف متنوعی هستند. این سازه ها با توجه به سفارش مشتری و نوع و جنس به کار رفته در ساخت آن، دچار نوسان قیمت خواهند شد و قیمت تمام شده کانکس بعد از در نظر گرفتن این موارد مشخص خواهد شد.
در شرکت کانکس سازی اسکابن با توجه به نیاز و درخواست مشتریان عزیز، کانکس کتابخانه می تواند به صورت کاملا سفارشی طراحی و تولید شود. مشتریان گرامی می تواند امکانات و قابلیت هایی را از کانکس کم یا به آن اضافه کنند. به همین جهت تمامی این نکات و موارد بر روی قیمت تمام شده کانکس اثربخش خواهد بود شما برای اینکه بتوانید اطلاع دقیقی از قیمت کانکس کتابخانه و جزئیات دقیق آن به دست آورید؛ بهتر است با شرکت کانکس اسکابن در تماس باشید و قبل از خرید و انتخاب کانکس، از مشاوره های تخصصی همکاران ما نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاه ها بسته شده اند.