تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس ماینینگ | کانکس بیت کوین

تاریخ انتشار : 2021/09/11

کانکس ماینینگ اسکابن، پیش به سوی درآمد بیشتر
در بحث کانکس ماینینگ باید در ابتدا درباره اصطلاح و بحث ماینینگ توضیحاتی ارائه کرد. با پیشرفت فناوری و توسعه تکنولوژی های کامپیوتری و استفاده هرچه بیشتر از این فناوری در زندگی روزمره، ابررایانه ها و سامانه های فوق پیشرفته کامپیوتری به وجود آمدند. اگر با ساختار این فناوری آشنا باشید؛ می دانید این ابر رایانه ها برای انجام فعالیت های سنگین از سی پی یوهای متعدد استفاده می کنند که از فواصل دور به انجام محاسبات سنگین می پردازند. به دلیل این فعالیت سنگین، حرارت شدید توسط سی پی یوها ایجاد می شود که نیاز به یک سازه مقاوم و خنک کننده را برای مراقبت و کاهش حرارت این سرورها ضروری می سازد ماینرها نیز نوع به خصوصی از همین سرورها هستند که کار ماینینگ یا همان استخراج ارزهای دیجیتال را انجام می دهند. امروزه به دلیل درآمد بسیار خوبی که در استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد، استفاده از ماینینگ رو به گسترش نهاده است.

معرفی کانکس ماینینگ (MINING)
ماینینگ (MINING) واژه ای است تخصصی که به استخراج ارزهای دیجیتال گفته می شود. بر اساس فرایند ماینینگ ارزهای دیجیتال به وسیله دستگاه های ویژه که به آن ماینر می گویند پردازش شده و در انتها ارزهای ارزشمندی با نام اختصاصی بیت کوین تولید می شود. باید توجه داشت فعالیت در زمینه ماینینگ نیاز به تخصص و دانش کافی دارد و فعالیت بسیار دشواری به شمار می رود امروزه با توسعه فناوری و بالا رفتن ارزش ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین استخراج ارز دیجیتال و ماینینگ بسیار توسعه پیدا کرده است و ماینرها به عنوان استخراج کنندگان به سرعت در حال تبدیل شدن به منبع درآمد بسیار عالی هستند همین امر نیز باعث توجه جدی به لوازم جانبی و ابزارهایی شده است که کار ماینینگ و استخراج را آسان تر می کند.
یکی از لوازم و ابزارهای بسیار ضروری برای نگهداری و مراقبت از تجهیزات بسیار حساس ماینینگ کانکس ماینینگ است. این نوع سازه های پیش ساخته به دلیل کاربری که از آن ها انتظار می رود از استانداردهای بسیار خاصی تبعیت می کنند. این نوع سازه ها به منظور جای گذاری سخت افزارها و تجهیزات کامپیوتری مربوط به ماینینگ به کار می روند. به دلیل اهمیت کاربری این کانکس ها، نوع طراحی و ساخت آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است در پایان باید اشاره کرد این کانکس ها با نام های کانکس فارم ماینینگ با کانکس مخابراتی یا اتاقک سرد سرور نیز نام گذاری می شوند.

کانکس ماینینگ

طراحی و ساخت کانکس ماینینگ

طراحی و اجرای کانکس های ماینینگ به دلیل نوع کاربری، در اغلب موارد سفارشی صورت می گیرد به این صورت که بر اساس نیاز مشتری و حجم و میزان تجهیزاتی که قصد دارد در این سازه قرار دهد، کانکس ماینینگ طراحی و ساخته می شود. شکل فیزیکی این گونه از کانکس ها معمولا به شکل مکعب می باشد و متراژ آن ها از ۵-۶ متر به بالا است. برای ساخت این سازه ها از قفسه بندی های خاصی بهره برده می شود به دلیل تجهیزات حساسی که در درون سازه قرار می گیرد و حفاظت از آن ها در درجه اول اهمیت قرار دارد در بیشتر موارد برای تولید این کانکس ها، از ساندویچ پانل های مقاوم با ضخامت های استاندارد استفاده می گردد تا استحکام و مقاومت کافی را برای کانکس ایجاد کند و از آسیب رسیدن به تجهیزات درون کانکس ممانعت به عمل آورد.
یکی از نکات مهم در طراحی کانکس ماینینگ ، لزوم عایق نمودن سازه در برابر نفوذ گرد و غبار است عایق نمودن سازه باید به صورتی دقیق و با کیفیت انجام گیرد که از ورود گرد و غبار و هرگونه آلاینده دیگری به سازه جلوگیری کند، نکته مهم دیگر در طراحی کانکس ماینینگ، تجهیزات خنک کننده و سرمایشی است که باید دارای توان بسیار بالایی در تولید سرما باشند به این دلیل که نگهداری ماینینگ ها به دلیل فشار زیاد برق، و فعالیت سنگین سرورها که منجر به تولید حرارت بسیار بالایی می شود، نیاز به یک سامانه خنک کننده بسیاری قدرتمند دارد که از آسیب رسیدن به دستگاه های داخل کانکس به علت حرارت زیاد، جلوگیری کند. سامانه تهویه مناسب این امکان را ایجاد می کند که حرارت تولید شده توسط ماینرها را از محفظه کانکس خارج کند. این سازه ها به دست کم ۲ آمپر جریان الکتریسیته نیاز دارند. به همین علت تابلو برق هایی در این کانکس تعبیه می شود باید مجهز به کلیدهای اتوماتیک و ترموستات ایمنی حرارتی باشند که امکان اتصال به برف ۳ فاز را مهیا کنند.

کانکس بیت کوین

تجهیزات کانکس ماینینگ
کانکس ماینینگ مجهز به تجهیزات و امکانات مختلفی است که از بین این تجهیزات باید به لامپ های فلورسنت، سنسور دما، سنسورهای اطفاء حریق، کابل های مختلف، سیم کشی ویژه، قفسه بندی ها منظم اشاره کرد. همان طور که اشاره شد طراحی و اجرای این کانکس تا حد زیادی وابسته به نظر و سلیقه مشتری است اما در مورد رنگ کانکس، در بیشتر موارد از رنگ سفید اپوکسی استفاده می شود که افزون بر مقاومت بسیار خوب این رنگ، امکان شستشو را برای این سازه فراهم می کند. این کانکس ها همچنین مجهز به سنسورهای حرکتی می باشند که کاربر را از هر گونه تحرک و ورود موجود یا شی خارجی به کانکس آگاه می کند. در ضمن در مواردی که کاربر درب کانکس را به خوبی نبسته باشد، با آلارمی کاربر را از این مورد آگاه می کند. این هشدارها همه به دلیل حساسیت و ارزشمندی بالای دستگاه هایی است که در کانکس ماینینگ نگهداری می شود، است. در برخی موارد تجهیزاتی که در این کانکس ها نگهداری می شود میلیاردها تومان ارزش دارد و حفاظت و مراقبت از آن ها باید در طراحی کانکس ماینینگ یا همان کانکس بیت کوین لحاظ شود.
شرکت کانکس اسکابن با توجه به نیاز روزافزون کاربران به استفاده از کانکس ماینینگ ، دست به طراحی و ساخت این سازه بسیار پیچیده با متریال بسیار با کیفیت و مرغوب زده است و در طراحی آن تمامی استانداردهای مورد نیاز برای این سازه ها را رعایت کرده و کانکسی با کیفیت و منطبق با فناوری روز سازه های پیش ساخته به مشتریان و خریداران محترم کانکس ماینینگ ارائه کرده است.
برای آگاهی از جزئیات و قیمت کانکس ماینینگ اسکابن در طرح ها و ابعاد مختلف با مرکز فروش شرکت کانکس اسکابن تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده اند.