تلفن تماس : 30 50 00 66 - 021

کانکس مطبوعاتی

تاریخ انتشار : 2022/01/20

کانکس مطبوعاتی چیست؟
کانکس مطبوعاتی به عنوان کیوسک روزنامه فروشی یا دکه روزنامه فروشی شناخته شده است. این محصول جهت ارائه روزنامه؛ مطبوعات؛ مجلات مختلف؛ نشریات و …. تولید می‌شود. کانکس‌های مطبوعاتی در دو نوع کانکس‌های مطبوعاتی ساده با نمای ورق و کانکس‌های مطبوعاتی کامپوزیتی ساخته می‌شوند.
• کانکس مطبوعاتی ساده با نمای ورق
جهت ساخت این نوع کانکس از ورق‌های گالوانیزه استفاده می‌شود. اتصال این ورق‌ها به اسکلت سازه به وسیله پیچ صورت می‌گیرد. جنس شاسی این کانکس‌ها از تیرآهن IPE می‌باشد. تیرآهن شماره چهارده الی هجده به صورت موازی یا دور کلاف انجام می‌شود. جهت ساخت اسکلت این نوع کانکس پروفیل آهنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابعاد این پروفیل‌ها چهل در چهل و چهل در هشتاد با ضخامت دو میلی‌متر می‌باشد. پوشش کانکس پس از اتصال به وسیله ضد زنگ صورت می‌گیرد. پوشش ضد زنگ از خوردگی و پوسیدگی کانکس جلوگیری می‌کند.

قسمت بازشو کانکس مطبوعاتی به وسیله شیشه سکوریت و یا پنجره دوجداره قابل اجرا است. معمولا صفحه‌هایی از ورق آهنی یا نرده‌هایی آهنی جهت حفاظت از سازه در نظر گرفته می‎‌شوند. این حفاظ‌ها مانع از بروز سرقت در کیوسک روزنامه فروشی می‌گردد. در این نوع کانکس‌ها جهت روشنایی سازه چراغ مهتابی از داخل بر روی سقف نصب می‌شود. برای روشنایی بیرون سازه چراغ تونلی که دارای حباب ضد آب می‌باشد؛ نصب می‌گردد. برای برق کشی کیوسک روزنامه فروشی معمولی و ساده؛ سیم‌کشی به صورت روکار انجام می‌شود. استفاده از داکت‌های استاندارد در سیم کشی بیرون دکه روزنامه فروشی حائز اهمیت می‌باشد.
این نوع دکه از متریال ارزان ساخته و تولید می‌شود. به همین دلیل نسبت به سایر کانکس‌ها از قیمت کمتری برخوردار می‌باشد.

کانکس مطبوعاتی

برای ساخت کانکس مطبوعاتی کامپوزیتی از کامپوزیتی آلومینیومی استفاده می‌شود. معمولا جهت ساخت در و پنجره کیوسک روزنامه فروشی از یراق آلات استاندارد یا UPVC دوجداره استفاده می‌شود. جهت قسمت‌های بازشو این نوع کانکس کرکره ساده یا برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است انتخاب نوع بازشو کیوسک روزنامه فروشی با توجه به نظر و سلیقه مشتری امکان پذیر می‌باشد.

این نوع کانکس در ابعاد مختلفی تولید و به بازار ارائه می‌شود. طراحی کانکس کامپوزیت نسبت به کانکس معمولی مدرن‌تر می‌باشد. عایق این کانکس از جنس پلی‌استایرن و ضخامت آن چهار میلی‌متر می‌باشد. نوع عایق مورد استفاده این کانکس رطوبتی و حراراتی می‌باشد. به کار بردن عایق مانع از زنگ زدگی می‌شود. عایق‌ها کمک می‌کنند سازه در برابر رطوبت؛ سرما؛ گرما؛ حرارات بالا از خود مقاومت نشان دهد. استفاده از PVC برای دیوارهای داخلی کانکس بسیار مناسب است. برای روشنایی بیرون کیوسک کامپوزیتی هالوژن‌های ال‌ایی‌دی ( LED ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت روشنایی نمای داخلی کانکس پی‌وی‌سی ( PVC ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا برای کف کیوسک روزنامه فروشی می‌توان از سرامیک یا تخته ضد آفتاب استفاده کرد.

• مزایای کانکس مطبوعاتی
کانکس‌های مطبوعاتی دارای مزایای مختلفی هستند. اگر قصد دارید نسبت به سفارش یا خرید کانکس‌های مطبوعاتی اقدام کنید؛ با در نظر گرفتن مزایای این محصول می‌توانید مناسب‌ترین و بهترین کانکس مورد نظر خود را تهیه کنید.
– تنوع در رنگ و طرح این محصول بسیار زیاد می‌باشد
– کانکس‌های مطبوعاتی در برابر رطوبت؛ سرما؛ گرما و …. از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد
– این محصول قابل استفاده در تمام شرایط آب و هوایی می‌باشد
– کیوسک روزنامه فروشی به راحتی و آسانی امکان جابجا شدن دارد
– ساخت و تولید این محصول در ابعاد گوناگون و بنا به نظر و سلیقه مشتری صورت می‌گیرد
– این محصول در برابر حوادثی همچون سیل؛ زلزله؛ آتش سوزی و …. بسیار مقاوم می‌باشد
– ساخت و طراحی این محصول با استانداردهای روز دنیا صورت می‌گیرد
– نما و طرح بیرونی کانکس مطبوعاتی از تنوع بالایی برخوردار است
– کانکس‌های مطبوعاتی از تهویه مناسب و محل نصب کولر برخوردار هستند

کانکس مطبوعاتی اسکابن

کانکس مطبوعاتی اسکابن

• قیمت کانکس مطبوعاتی
قیمت این محصول با توجه به متریال و مصالحی که مورد استفاده قرار گرفته است؛ تعیین می‌گردد. برای ساخت برخی کانکس‌های مطبوعاتی از ساندویچ پانل استفاده می‌شود. بنابراین قیمت این کانکس نسبت به سایر کانکس‌ها مانند کانکس معمولی بیشتر است. برای اطلاع از چگونگی قیمت این محصول می‌توانید با « کانکس اسکابن » تماس بگیرید. عوامل مختلفی همچون نما و طرح داخلی کانکس؛ ابعاد کانکس؛ کیفیت متریال و مصالحی که هنگام ساخت کانکس مورد استفاده قرار می‌گیرد و …. در تعیین قیمت این محصول تاثیر مستقیمی دارد.

• نکات مهم در ساخت کانکس مطبوعاتی
محل قرار گرفتن سازه: برای این‌که بتوانید کانکس مناسبی را خریداری کنید باید به محل قرار گیری کانکس دقت کنید. کانکس باید در محلی قرار گیرد که علاوه بر جلب نظر مردم؛ سبب سد معبر عابرین نگردد. ابعاد کیوسک باید به گونه‌ای باشد که فضای مناسبی جهت قرار دادن مجلات؛ جراید؛ روزنامه؛ نشریات؛ کتاب و …. تعبیه شود. در دسترس بودن روزنامه‌ها؛ مجله‌ها و … سبب جذب بیشتر مشتری می‌شود.
استفاده از کانکس در مناطق مختلف: چنان‌چه قصد استفاده از کیوسک روزنامه فروشی در منطقه بیابانی و گرم؛ مکان‌های کوهستانی؛ مناطق شرجی و …. را دارید؛ باید کانکس‌هایی با متریال مناسب انتخاب و خریداری کنید. متریال‌های مختلفی همچون ورق آلوزینک؛ عایق پلی‌یورتان؛ ساندویچ پانل و …. به عنوان بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند. به طور مثال ورق آلوزینک در برابر نم؛ رطوبت و شرجی هوا بسیار مقاوم می‌باشد.

• موارد استفاده از کانکس مطبوعاتی
کانکس‌های مطبوعاتی از کاربردهای زیادی برخوردار می‌باشند. از این محصول نه تنها جهت فروش روزنامه؛ نشریات و …. استفاده می‌شود؛ بلکه می‌توان از این محصول در موارد زیر نیز استفاده کرد:
– کانکس‌های مطبوعاتی به عنوان دکه اطلاع رسانی در نمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
– این محصول به عنوان سوپرمارکت‌های کوچک در نقاط مختلف شهر به چشم می‌خورد.
– برخی شهرهای شمالی جهت فروش میوه‌های فصل از کانکس مطبوعاتی استفاده می‌کنند.
– استفاده از کانکس‌های مطبوعاتی با ابعاد کوچک‌تر در مدارس به عنوان دکه‌ای برای فروش مواد خوراکی حائز اهمیت می‌باشد.

دکه مطبوعاتی

دکه مطبوعاتی

• نما و طرح کانکس مطبوعاتی
بهترین نما بر اساس سلیقه شما طراحی می‌شود. امروزه نرم افزارهای زیادی جهت طراحی کانکس‌های مطبوعاتی در دسترس می‌باشد. چنان‌چه به دنبال کانکس مناسب مطبوعاتی و یا کانکس‌های دیگری هستید؛ می‌توانید به سایت کانکس اسکابن مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت کنید. این مجموعه در ساخت کانکس‌های با کیفیت و مرغوب فعالیت گسترده‌ای دارند. محصولاتی که توسط « اسکابن » تولید می‌شوند از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

کانکس مطبوعاتی دارای کاربرد فراوانی می‌باشد. این محصول در طرح و رنگ‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. هنگام خرید این محصول توجه به محل استفاده کانکس بسیار حائز اهمیت می‌باشد. قیمت این محصول بر اساس ابعاد؛ رنگ؛ طرح و …. تعیین می‌گردد. کانکس‌های مطبوعاتی ساده نسبت به سایر محصولات مشابه از قیمت کمتری برخوردار هستند.

دیدگاه ها بسته شده اند.